Ergen Danışmanlığı

çocuklarda masturbasyon

8 Yaşındaki Kızım Masturbasyon Yapıyor Ne Yapmalıyım?

SORU: Merhaba 8 yasinda kizim var yeni 1 ay veya 2 aydir masturbasyon yaptigini farkettim. 8 yaşındaki kızım masturbasyon yapıyor ve ben sesimi cikarmiyorum yastikla yapiyor ne yapmaliyim acaba cocuk pedogoluna mi goturmeliyim ne yapmaliyim simdiden tesekkurler. (daha&helliip;)

Daha fazla oku...
ergenlik psikolojisi

Ergenlik Psikolojisi: 16 yaşındayım, İnsanlardan uzaklaştım.

SORU: Merhaba. Ben 16 yaşındayım. Son zamanlar artmakla beraber herkesten her şeyden Kaçar oldum. Arkadaşlıklarım geçen sene çok iyidi. (daha&helliip;)

Daha fazla oku...

Ergenlik nedir? Ergenlik sorunlari nelerdir? Ergen ve ailesi

Ergenlik nedir, ergenlik sorunları nelerdir, ergen ve ailesi arasındaki ilişkiler nasıl olmalıdır sorularının cevaplarını aşağıdaki videolardan alabilirsiniz.

Daha fazla oku...
masal perisi ve peter pan

Masal Perisi ile Peter Pan Arasındaki İmkansız Aşk

Modern toplum anlayışı ve deǧişen yaşam tarzı, eskiden bilmediǧimiz kendine has yeni insan tiplerini yarattı. Bu yeni insan tipleri, sıradan yaşam ilişkilerinden, ötekine yaklaşma ve tanımaya, sosyal ilişkilerden aşk ilişkisine kadar birçok alanda farklı davranıyor.Biz bunlara”Peter Pan” ve “Masal perisi” sendromları diyoruz. (daha&helliip;)

Daha fazla oku...
ergen danışmanlığı

Oğlumda Hipertrofi Var

Soru: Hipertrofi rahatsızlığı olan 3,5 yaşında oğlum var, artık vücudunu tanımaya başladığı için ayaklarında sağ-sol farklılığını da hissetmeye başladı.Sağ ayak boyu sol ayak boyundan 3 cm uzun bunun farkına vardığı için biz anne baba olarak ona bu durumu nasıl açıklamalıyız. Nasıl anlatmalıyız ? Çünkü artık farklılığından bahsetmeye başladı ne diyeceğimiz bilmediğimiz için cevapsız kalıyoruz.Yardımlarınızı rica ederim… iyi çalışmalar (daha&helliip;)

Daha fazla oku...