Etiket - cinsel istismar

Cinsel Taciz ve İstismar Nedir? Belirtileri ve Önleme Yolları

Cinsel Taciz ve İstismar Nedir? 1- Cinsel sapıklık diğer adıyla parafili nedir? Hastalık mı, suç mu? Parafili, cinsel uyarılma ve orgazm için, alışılmadık nesneler, eylemler veya durumları içeren tekrarlayıcı ve yoğun cinsel dürtü, fantezi veya davranışların zorunlu olması ile karekterizedir. Parafili denebilmesi için kişinin zorunlu ve tekrarlayıcı bazı koşullara bağlı olarak orgazm olabilmesi ve en az 18 yaşında olması gerekir.Bunama, psikoz dediğimiz ağır psikiyatrik hastalıklar ve bazı ilaçların tesiriyle meydana gelen sapkın davranışlar olabilir. Ancak bunlar nadirdir. Bütün cinsel sakınlıklara hastalık [...]

Cinsel Terapist Kemal Özcan’ın, Efsane Güzeldereli ile Röportajı

Yedigün Gazetesi için konuşan Kemal Özcan, Efsane Güzeldereli'nin sorularını yanıtladı. Cinsel istismar konusunda bir çok soruya cevap veren Kemal Özcan Cinsel istismar'ın tanımından başlayarak anne ve babalara tavsiyelere kadar her konuda bilgi verdi.(daha&helliip;)

Cinsel Şiddet ve İstismar Power Point Sunumu

Bu power point sunusunda aşağıdaki konular yer almaktadır: Cinsel istismar,​ Cinsel taciz (fiziksel, duygusal, sözel, ekonomik, cinsel),​ Cinsel şiddet,​ Irza geçme, Tecavüz,​ Cinsel nitelikli cinayetler​ Cinsel istismara giren davranışlar Temas İçermeyen Cinsel İstismar Türleri​ Seksi Konuşma​ Teşhir​ Röntgencilik​ Cinsel Dokunma İçeren Cinsel İstismar Türleri​ Cinsel Dokunma​ Oral-Genital Seks​ İnterfemoral İlişki​ Seksüel Penetrasyon​ Kimler istismar ediyor?​ Çocuklarda Cinsel İstismarın Sonuçları​ Cinsel istismarın göstergeleri​ Cinsel taciz ve İstismarın Bilinmesini Güçleştiren Sebepler:​ ​ Şiddete maruz kalan nasıl anlaşılır?​ Şiddete eğilimli kişilerin özellikleri​ Cinsel taciz ve istismara yaklaşım ​ Tecavüz mağdurlarına psikolojik danışmanlık​ Tecavüz sonrası yaşananlar Tecavüz mağdurlarına terapötik yaklaşımlar​(daha&helliip;)