Etiket - ankara çocuk terapisti

Kızımı masturbasyon yaparken yakaladım

Soru: Merhabalar benim kızım 6 yaşında son iki aydır masturbasyon yaparken yakaladım ama tepki vermedim.Bundan iki ay önce aile sorunları olmuştu acaba o yüzden mi yapmaya başladı? önemli bir durum mu? iki güne bir yapıyor dikkatini dağtmaya çalışıyorum ama ben mutlu oluyorum diyor ne yapmam gerekir?şimdiden teşekkür ederim. Cevap: çocuklarda masturbasyonMerhaba, Çocuklarda 3-6 yaş arası cinsel kimliğin oluştuğu ve pekiştiği bu nedenle cinsel organlara ilginin arttığı bir dönemdir. Bu yaşta çocuğun bezden kurtulması, cinsel organların dokunulabilir olması bazen tesadüfi bir hazzın keşfedilmesi [...]

Terapistin kendisini koruması gereken tuzaklar

Kemal Özcan, Psikolog, Evlilik ve çift terapisti, Cinsel terapist1-Koalisyon kurmak.Terapist tarafsızlığı korumalıdır. Çiftlerde  beni tedavi etme ama bizi tedavi et isteği vardır. Terapide; özellikle mağdur olduğuna inanan taraf terapistin ona hak vermesini, birlikte diğer eşi değişime zorlamasını ister. Burada terapist dikkatli olmalı koalisyondan yada koalisyon olduğunu düşündürecek her  türlü davranıştan kaçınmalıdır. (daha&helliip;)

Çocuk Tacizleri

ÇOCUK TACİZLERI (PEDOPHILIE), NELER YAPMALIGün geçmiyorki gazete yada televizyonda bir cinsel taciz haberi geçmesin, kimi zaman sapık kişinin vahşet boyutuna varan eylemleri, mağdurlara ve ailelerine büyük travmalar yaşatırken, çocuk sahibi diğer ebeveynlerde görüp duyduklarından etkilenerek korku ve panik yaşamakta, paranoya düzeyine varan önlemlerle hem kendilerinin hemde çocuklarının hayatını güçleştirmektedirler.Çocukları sapıklar ve caniler hakkında bilgilendirmelimiyiz ? Onlara kendilerini korumayı öğretmek ne kadar doğrudur ? (daha&helliip;)