Etiket - ankara psikolog

Kötü Alışkanlıklar ve Sağlıklı Yaşam

“Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür… Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür… Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür… Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür… Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür… Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür… Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür.” Gandhi  Dozunda olduğu takdirde bazı kötü alışkanlıklarımızın sağlıklı bir yaşamın parçası mıdır?İnsanın doğasında evrimsel mirasından kaynaklanan, doğuştan getirdikleri içgüdüsel dürtüleri vardır. Bunlar Eros, yaşam içgüdüsü ve Thanatos ölüm içgüdüsüdür. Bu dürtülerin amacı hayatta kalmayı sağlamaktır. İşte dağınıklık, tembellik, dedikodu gibi kötü alışkanlık dediğimiz, özünde insana [...]

Psikolojik ve Dini Açıdan Bağımlılık Nedir ?

Dr. Hüseyin Kayapınar ve Psikolog Evlilik ve Çift Terapisti Kemal Özcan ın konuk olduğu Sunuculuğunu Mustafa Aygül’ün yaptığı Diyanet'e Soralım Programının 754. Bölümünde BAĞIMLILIK konusu işlendi.https://www.youtube.com/watch?v=uLB1thiC5BQ (daha&helliip;)

Ölüm Korkusunu Yenmek, Ölüm Korkusu Nedir?

Ölüm Korkusu Diyanet Tv de Diyanete Soralım programının 724. Bölümüne konuk olan Psikolog Kemal Özcan ölüm korkusu ile ilgili bilgiler veriyor.https://www.youtube.com/watch?v=kSlWTTxvN_Y(daha&helliip;)

Çocukların cinsel gelişimini etkileyen olumsuz aile tutumları

Çocukların cinsel gelişimini etkileyen olumsuz aile tutumları Aile Saadeti programına katılan Psk. Kemal Özcan programda çocuklarda cinsel gelişim in önemini anlatıyor.https://www.youtube.com/watch?v=CyxOv2-cOL4(daha&helliip;)

Çok masturbasyon yapıyorum, cinsel isteksizlik olur mu?

Soru: 15 yasinda ve kızım. Cok fazla masturbasyon yapiyorum hic seks yapmadım. Kimseye anlatamiyorum. Birakmaya karar verdim ve birakicam ama kendimde erken boş alma veya erkeklerle olan ilişkilerde isteksizlik istememe olmasindan korkuyorum ne yapmam gerek? (daha&helliip;)

Şizotipal kişilik: Küçücük kavgalara bile bakamıyorum!

Soru: ŞizotipalMerhaba hocam benim sorunum karşımda yapılan küçücük kavgalara bile bakamıyorum o an kalbim sıkışıyor midem bulanıyor her an bayılacakmışım gibi geliyor yapılan kavgaya bakamıyorum başımı çeviriyorum hemen niye böyle oluyor ilerde bi kişilik bozukluğu olur diye korkuyorum kimseye de anlatamıyorum yardımcı olursanız sevinirim. (daha&helliip;)

Çok sık depresyona giriyorum. Depresyon için yapabilirim?

SIK DEPRESYONA GİRİYORUM Soru: Hocam, çok sık depresyona giriyorum ve artık ödüm kopuyor depresyona gericem diye. Yaşamımda değişiklikler yapmaya çalışıyor bakış açımı değişmeye uğraşıyorum ama bu korkuma engel olamıyorum. Ne yapmalıyım? (daha&helliip;)

Terapistin kendisini koruması gereken tuzaklar

Kemal Özcan, Psikolog, Evlilik ve çift terapisti, Cinsel terapist1-Koalisyon kurmak.Terapist tarafsızlığı korumalıdır. Çiftlerde  beni tedavi etme ama bizi tedavi et isteği vardır. Terapide; özellikle mağdur olduğuna inanan taraf terapistin ona hak vermesini, birlikte diğer eşi değişime zorlamasını ister. Burada terapist dikkatli olmalı koalisyondan yada koalisyon olduğunu düşündürecek her  türlü davranıştan kaçınmalıdır. (daha&helliip;)