Etiket - ankara evlilik terapisti

İkinci Evlilikler

Hızlı toplumsal değişim ve artan boşanmalar ikinci evliliklerin de daha sık görülmesine yol açtı. Bundan 15-20 önce boşanan çiftlerin sayısı çok daha azdı. Öte yandan boşanan bir erkek kolayca evlenebilirken, aynı durumdaki bir kadın evliliği uzak bir ihtimal olarak görüp kendini çocuklarına adıyordu. Zaman içinde boşanmak ne kadar doğal bir hale geldiyse yeniden evlenmek de o kadar doğal bir hale gelmeye, toplum tarafından yadırganmadan daha kolay kabul görmeye başladı. İstatistikler Türkiye’de kadınların üçte ikisinin erkeklerin ise dörtte üçünün ikinci [...]

Yaşım ilerledi ama evlenmek istemiyorum…

SORU: Yaşım ilerledi ne evlenebiliyorum ne çalışabiliyorum beni hayata bağlayan birşey yok.istediğim insanlar evlendi çoluk çocuğa karıştı. bende evlenmeyi çok istiyorum ama evlenemediğin o kişi için çok üzülüyorum başkasına karşı birşey hissetmiyorum illede o olsun istiyordum neden olmadı diyorum.bu olay hep böyle sürüyordu.artık hiç birşey istemiyorum allah benim istediğimi neden hiç vermiyor?(daha&helliip;)

Terapistin kendisini koruması gereken tuzaklar

Kemal Özcan, Psikolog, Evlilik ve çift terapisti, Cinsel terapist1-Koalisyon kurmak.Terapist tarafsızlığı korumalıdır. Çiftlerde  beni tedavi etme ama bizi tedavi et isteği vardır. Terapide; özellikle mağdur olduğuna inanan taraf terapistin ona hak vermesini, birlikte diğer eşi değişime zorlamasını ister. Burada terapist dikkatli olmalı koalisyondan yada koalisyon olduğunu düşündürecek her  türlü davranıştan kaçınmalıdır. (daha&helliip;)