Boşanma ve Boşanmanın Psikolojik Etkileri

22.04.2015 tarihinde TRT Diyanet kanalında yayınlanan Yeni Güne Merhaba programının 611. bölümünde Psikolog Kemal Özcan boşanma ve boşanmanın psikolojik etkileri konusunu işledi.https://www.youtube.com/watch?v=eBdElm9SCBY (daha&helliip;)

Evlilik Oncesi Es Seçimi-RadyoA, Insanlik Hali Programi

RadyoA, Insanlik Hali Programinda Aysegul Keskin, konugu Kemal Ozcan ile Evlilik oncesi eş seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalari konuştu.https://www.youtube.com/watch?v=fIzVS8MsvHc(daha&helliip;)

Evlilikte Sorunlar, Boşanma Nedenleri, Çözüm Yolları

Toplumumuzda evlilikte bekaret aranılan bir unsurdur. Muhtemelen bu durum ilerde de önemini koruyacaktır. Bu yüzden evlilikte bekaret aranılmaktadır ve önemlidir.Kemal Özcan, Psikolog, Evlilik ve Çift Terapisti, Cinsel Terapist, Boşanma Nedenleri(daha&helliip;)

Boşanma Cinselliğide Vuruyor

2011  boşanma istatiklerine göre, 2010 yılının ikinci altı ayında 33 139 çift, 2011yılının aynı döneminde 33 702  çift boşandı, yani bir yıl içinde % 1,7’lik bir artış oldu. Buna karşılık evlenme sayısında belirgin bir azalma olduMahkeme tutanaklarına « Şiddetli geçimsizlik » olarak geçen ve boşanma sebeblerinin %20’sini teşkil eden cinsel sorunlar bu sıralamada oldukça önemli bir kısmı olusturuyor. (daha&helliip;)